O táboře

Letošní tábor

Každý rok se prvních čtrnáct dní v červenci koná letní tábor dětský tábor, kde zažijete spoustu nevšedních a nezapomenutelných zážitků. Na tomto místě budou k dispozici informace o celotáborové hře, a posléze i dalších podrobnostech o táboře.

Přihlašky na tábor

Termín: 29. 6. 2020 - 10. 7. 2020 (12 dní) 

Cena: 4100 Kč

Pokud nekončíte v pátek jako většina škol v ČR, je možné přijet v úterý (30.6), anebo ve středu (1.7.). Cena poukazu se sníží podle počtu dní.

Přihlašování na tábor probíhá přes web http://ddmjihlava.iddm.cz/!. Pro všechny, co s námi byli vloni, se systém otevře 3. února 2020, pro ostatní 10. února 2020.

Pokud máte jakýkoliv problém s přihláškou, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na adrese taborsmcrna@gmail.com

 

Celotáborová hra - Divoký západ

Letošní tábor bude ve znamení kovbojů a indiánů. Od místního poety jsme obdrželi následující vzkaz:

Smrčenská rýžoviště zlata se čeří v příboji Sázavy, ale zato krčmářova chata křepčí rykem chlapské zábavy! S odcházející zimou starej barman v Saloonu pucuje prach ze skleniček, kovbojové nabíjejí kvéry, westernová kapela ladí nástroje a kovbojky zkouší své loňské taneční boty. Všichni s nadšením čekají na tu chvíli, kdy se rudé squaw zachvějí a pak vzdychnou: „Blíží se k nám postrach prérie!“ Všichni pozvednou hlavu od sklenky té nejtvrdší whiskey a uvidí děti, táborové děti! Dva kolťáky za pasem, nad hlavou točí lasem, známé i nové děti a s nimi i šerif! Ten zkrotí křepce hřebce ať chce, či nechce. Protože čím víc dětí na divoký západ ve Smrčné dorazí, tím lépe si společně zatrsáme na refrény westernových šlágrů a společnými silami v mezihrách dokážeme pochytat větší množství lumpů a padouchů! Letní tábor na divokém západě začíná 29.6. a koně ve stájích už neposedně vyčkávají na svůj první letní sval, takže si svažte vlasy do copů a na hlavy si nasaďte kovbojské klobouky, protože tohle bude fakt divokej západ!

Tak přijeďte! Litovat rozhodně nebudete.

Denní aktivity

Dopoledne – děti se věnují různým sportovním, výtvarným a hudebním činnostem. Činnosti probíhají ve dvou hodinových blocích, kde si děti mohou každý den vybírat z pestré nabídky. Kromě tradičních aktivit jako fotbal, výtvarných činností a nebo hry na kytaru nabízíme i ty netradiční jako taneční podložky, chůzy po laně (slackline), základy divadelní improvizace nebo slaňování.

Odpoledne - probíhá celotáborová hra a děti v oddílech plní různé úkoly a hry. Děti se tak učí spolupracovat, kreativně myslet a řešit problémy. Hry jsou vždy vyvážené (běhací, kreativní, strategické, noční), aby si na své přišly děti různého věku i zaměření.

Tábor leží přímo na břehu řeky Sázavy, takže při dobrém počasí se chodíme koupat nebo jezdíme na člunech. Také vyrážíme na výlety. V minulých letech jsme navštívili například zámek Lipnice, kopec Melechov, zvířecí farmu v Pavlově nebo Zruč nad Sázavou. Více v sekci okolí


Zajištění tábora

- O děti se stará tým zkušených vedoucích, který tábory organizuje přes 20 let. 
- Po celou dobu je přítomen zdravotník. 
- Mladší děti ubytováváme v chatkách, starší ve stanech s podsadou. 
- Strava je zajištěna 5x denně. 

Plakát tábora (stáhněte kliknutím)