O táboře

Letošní tábor

Každý rok se prvních čtrnáct dní v červenci koná letní tábor dětský tábor, kde zažijete spoustu nevšedních a nezapomenutelných zážitků. Na tomto místě budou k dispozici informace o celotáborové hře, a posléze i dalších podrobnostech o táboře.

Přihlašky na tábor

Letos probíhá přihlašování na tábor přes web http://ddmjihlava.iddm.cz/!. Pro všechny, co s námi byli vloni, se systém otevře 1. února 2019, pro ostatní 4. února 2019.

Pokud máte jakýkoliv problém s přihláškou, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře nebo na adrese taborsmcrna@gmail.com

 

Celotáborová hra - Kouzelná země

Kdo by se alespoň jednou za rok nechtěl podívat do míst, kde nejsou školy, kde se nezadávají domácí úkoly a kde se nemusí sedět na jednom místě? Proběhnout se mezi kouzelnými stromy, na kterých rostou věci, které u nás seženete pouze v supermarketu? Strávit několik nocí v létajících stanech? Taková dovolená do Kouzelné země, kde se může stát úplně všechno a můžete potkat úplně kohokoliv, bude tématem našeho letošního tábora. Věci se nedějí podle řádu, zážitky přicházejí spontánně a největší sílu tu mají čáry a kouzla. Nejživější sny jsou tu realitou a všemu vládne fantazie. Obyčejné věci tu nemají šanci a nuda je sprosté slovo. Nejlepší na tom je to, že nikdy nevíte, kdo se kdy a kde objeví a co se bude dít.

Denní aktivity

Dopoledne – děti se věnují různým sportovním, výtvarným a hudebním činnostem. Činnosti probíhají ve dvou hodinových blocích, kde si děti mohou každý den vybírat z pestré nabídky. Kromě tradičních aktivit jako fotbal, výtvarných činností a nebo hry na kytaru nabízíme i ty netradiční jako taneční podložky, chůzy po laně (slackline), základy divadelní improvizace nebo slaňování.

Odpoledne - probíhá celotáborová hra a děti v oddílech plní různé úkoly a hry. Děti se tak učí spolupracovat, kreativně myslet a řešit problémy. Hry jsou vždy vyvážené (běhací, kreativní, strategické, noční), aby si na své přišly děti různého věku i zaměření.

Tábor leží přímo na břehu řeky Sázavy, takže při dobrém počasí se chodíme koupat nebo jezdíme na člunech. Také vyrážíme na výlety. V minulých letech jsme navštívili například zámek Lipnice, kopec Melechov, zvířecí farmu v Pavlově nebo Zruč nad Sázavou. Více v sekci okolí


Zajištění tábora

- O děti se stará tým zkušených vedoucích, který tábory organizuje přes 20 let. 
- Po celou dobu je přítomen zdravotník. 
- Mladší děti ubytováváme v chatkách, starší ve stanech s podsadou. 
- Strava je zajištěna 5x denně. 

Plakát tábora (stáhněte kliknutím)